BİR DÜNYADIR KADINLAR; GÖZLERİYLE GÜLEN, KALPLERİYLE KONUŞAN, BAKIŞLARIYLA BÜYÜLEYEN...KADINLARIN BU GİZEMLİ DÜNYASINI KEŞFETMEYE VE KENDİNİZİ DAHA İYİ ANLAMAYA NE DERSİNİZ???HER ŞEY SİZİN İÇİN...

3 Mart 2008 Pazartesi

AKNE ve YEŞİL ÇAY

Yeşil çay, Çinliler tarafından geleneksel bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Akne tedavisi için de kullanılmaktadır. Pek yeşil çay, pek çok modern tedavi yöntemlerine göre etkili bir bitkisel tedavi midir?

Cevabı ‘Evet’ . Akneyi tedavi edici olarak etkili yalnızca iki bitkisel yöntem vardır. Bunlardan biri de yeşil çaydır. Jennifer Gan-Wong tarafından yapılan araştırma sonucu, M.D. yeşil çay kremi, akne tedavisinde kullanılan %4 benzoyl peroxide solüsyonuna karşı geliştirildi. Bu araştırmadan çıkan sonuçlar şunun gösterdi ki: Yeşil çay, akne tedavisinde en az %4 benzoyl peroxide solüsyonu kadar etkilidir.

Benzoyl peroxide cildi kuruturken alerjik reaksiyonlara ve tahrişe neden olabilir. Yeşil çaydan farklı olarak ise doğal anti-bakteriyel ve anti-oksidan özellikleri ile E vitamininden 2000 kat daha güçlüdür ve serbest radikallere karşı savaşmaktadır.

Yeşil çay da iltihaplanmayı azaltırken detoksa da yardımcı olur.

Yeşil çay özü, kesinlikle çok gerekli bir bitkisel destektir. Kremlerde kullanılabildiği gibi tablet şeklinde de alınabilir yada çay şeklinde içilebilir.
En son metod oldukça popülerdir. Yeşil çay, yemeklerden sonra içildiği takdirde sindirimi kolaylaştırırken detoksa da yardımcı olur. Akneye neden olan toksinleri atar.

Öneri: Şeker ile birlikte içmeyin, bu yeşil çayın pek çok etkisinin azalmasına neden olur.
Görüldüğü gibi yeşil çay, hem akne problemi hem de genel sağlığımız için oldukça faydalı olup yan etkisi olmayan bir bitkisel tedavidir.

Hiç yorum yok: